אודות המנצח רפרטואר חברי התזמורת קליפים תמונות לזכרם

קונצרט בביה"ח מאיר בכפר סבא (מאי 2015)

מידי שנה מקיימת התזמורת "קונצרט דשא" במרכז הרפואי מאיר לטובת החולים, בני המשפחה, והצוות, הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד- שבת הצוות המטפל עם החולים המטופלים.

פרופ' ספי עוזיאל, מנהל היחידה לריאומטולוגיה ילדים בבית החולים, ונגן בתזמורת השותף בארגון האירוע מדי שנה : "המוסיקה משפיעה על מצבי רוח הקשורים לאירועי כאב וחרדה, בכך שהיא ממתנת תחושות אילו ומשרה רגיעה; מעין "לקיחת תרופה לשיכוך כאב דרך האוזניים". המוסיקה מעודדת הפרשת אנדורפינים, ומפחיתה הפרשת קורטיזול שהוא הורמון הסטרס".

בעיני כלל הנגנים והמנצח קונצרט הדשא השנתי בבית החולים מהווה אחד משיאי השנה, ומקרין על מהות התזמורת הפועלת ומתנדבת לרווחת הקהילה. המבט של החולה המרותק למיטה או הישוב בכסא הגלגלים, ולשעה קלה חש הפוגה ממחלתו ומכאביו חודרת את לבבות הנגנים, ומהווה סיפוק עצום בנתינה.

המנצח נחמן יריב: "אני מוכן תמיד להביא את כל התזמורת הגדולה שלנו כדי לתת חיוך של אושר אפילו לחולה אחד" ואכן זו החוויה מידי שנה.
מידי שנה מוזמן אחד המטופלים הצופה בקונצרט לקחת את שרביט המנצחים מנחמן יריב ולנצח בעצמו על אחת מיצירות תוך התרגשות רבה שלו ושל כל הצופים.


Inquiries and corrections:  webmaster