אודות המנצח רפרטואר חברי התזמורת קליפים תמונות לזכרם

דברים לזכרה של מרים רוזנטל ז"ל

כ"ד חשוון תשע"א, 1/11/2010

שמי שמעון, והקשר שלי למרים הוא בנגינה משותפת בתזמורת כלי הנשיפה של כפר סבא, וברשותכם רציתי להעלות מספר נקודות שקשורות למרים על בסיס הכרותינו בתזמורת.

מרים הייתה נגנית בקרן יער, שהתחילה את קריירת הנגינה שלה בגיל בוגר יחסית להרבה נגנים שהתחילו לנגן בילדותם ולאחר שהגיעה לרמת נגינה מסוימת הצטרפה לתזמורת שלנו לפני כ- 15 שנים.

אני חייב לציין את אהבתה החזקה של מרים לתרבות ולמוסיקה בפרט. כמעט בכל קונצרט או הצגה שנכחתי בה בכפר סבא, פגשתי את מרים ואסי, ואני חושב שההתעסקות של מרים בנגינה עצמה על כלי נגינה הייתה בשבילה איזו הגשמה של חלום.

בתזמורת שלנו, ההפסקה שאנו עורכים לצורך מנוחת השפתיים, מהווה חלק חשוב מאד בחוויה המשותפת שלנו. תוך כדי לגימת הקפה זכורות לי השיחות עם מרים, שעסקו ברובן בחוויות מוסיקליות שחוותה כמו אופרה טובה ששמעה באותו שבוע, או בדיון על נושא מעניין ששמעה באיזו הרצאה.

המשפחה והחברים באופן טבעי מנסים למצוא איזו נחמה במצב הקשה הזה בו איבדנו בחטף את מרים. אולי נוכל למצוא נחמה בעובדה שנסיעתה האחרונה של מרים לחו"ל הייתה דווקא במסגרת מסע קונצרטים של התזמורת שלנו בחודש יולי האחרון באיטליה. הייתה זו חוויה בלתי נשכחת לכל חברי התזמורת ומרים ביניהם. לא אשכח את המייל ששלחה לי לאחר שובנו ארצה בו הודתה במילים חמות למארגני הנסיעה על החוויה הגדולה שהייתה לה.

אני באופן אישי חייב לציין שתמיד הרשימה אותי ההופעה התמירה והזקופה של מרים, ממש כמו ליידי. אני מציין את זה כי במקרה או לא במקרה, נחמן מנצח התזמורת חילק לנו בחזרה האחרונה תווים של יצירה בשם Three Spanish Ladies.
ואחת משלושת הגברות שמה מרייאטה , שזה נראה לי מרים בעברית.
אני מבטיח לכם שאנחנו בתזמורת נשתדל מאד להתאמן היטב על יצירה זו ובקונצרט הקרוב שלנו ננגן אותה ונקדיש אותה לזכרה של מרים.

היום יום שני וימי שני כפי שבני משפחתה של מרים יודעים זה יום של חזרה בתזמורת. די התלבטנו אם לערוך חזרה היום, והחלטנו בכל זאת לקיים את החזרה, ולו בגלל אהבתה של מרים למוסיקה.
אולי צלילי נגינתנו היום בערב ילוו את נשמתה של מרים בדרכה לשמיים.

יהי זכרה ברוךInquiries and corrections:  webmaster