אודות המנצח רפרטואר חברי התזמורת קליפים תמונות לזכרם

משה יניב ז"ל

ביום רביעי, י"ב במרחשוון תשע"ה, (5.11.2014) הלך לעולמו משה יניב,
חבר התזמורת, נגן בריטון, לאחר מאבק במחלה קשה.

משה יניב
מאי 1947 – נובמבר 2014

משה יניב נולד בכפר גנים (לימים חלק מפתח תקווה). בן בכור לאביבה ויואל קליינמן.

בתקופת התיכון הצטרף משה (מוישיק) לתזמורת העירונית פתח תקווה. המנצח דאז "הלביש" עליו את הבריטון וכך הוא נחשף לכלי הנגינה.

לאחר התיכון הוא התגייס לצבא. בהתחלה לקורס חובלים. אולם הוא הרגיש שהוא לא "יורד ים" וביקש לפרוש. הוא הוצב בשריון ושם סיים את שירותו בדרגת סגן. מוישיק לחם במלחמת ששת הימים ובמלחמת יום הכיפורים.

בשנת 1969 גוייס ל"מוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים". במהלך השירות ביצע מספר תפקידי שטח ומטה ביניהם תפקיד רל"ש ראש המוסד נחום אדמוני. להלן קטע מההספד של נחום: "כבר בתחילת הדרך נוכחתי לראות שמוישה היה חרוץ והשקיע את כל מאודו בתפקיד. הוא היה ישר כסרגל, ללא משוא פנים וללא פוליטיקה פנימית שלעיתים קיימת בתפקידים אלה. הוא ידע ליצור קשרים מצויינים עם יחידות המוסד השונות וכן עם לשכות רוה"מ, שר הבטחון, ראש השב"כ, הרמטכ"ל, ראש אמ"ן וגורמי חוץ אחרים איתם עבדנו בצורה הדוקה. יכולתי לסמוך על מוישה בצורה מלאה ונוצרו בינינו יחסי אמון אישיים הדוקים. אין ערוך לעזרה שהעניק לי."

לאחר יציאתו של מוישיק לגמלאות, הוא חזר לתחביב נעוריו, נגינה על הבריטון. הוא הצטרף לתזמורת כלי הנשיפה של כפ"ס בניצוחו של נחמן יריב. שם הוא ניגן בהתמדה כשבע שנים.

האהבה שלו למוזיקה מחד ולצילום מאידך הביאה אותו לצלם בוידאו את התזמורת של כפ"ס ועוד הרבה תזמורות כלי נשיפה אחרות בארץ. את הקטעים המצולמים הוא נהג להעלות לאתר Youtube תחת ערוץ ymoshe.

מוישיק ניחן בהרבה חוכמה ורגישות שבזכותם הוא הצליח לגעת בהרבה אנשים. מוישיק תמיד היה זמין וקשוב לאנשים שביקשו את עזרתו, עצתו ודעתו בנושאים רבים ומגוונים.

מוישיק הותיר אישה, אם, שלושה ילדים, שבעה נכדים ואחות.

יהי זיכרו ברוך


בשלושים לפטירתו ניגנו מספר חברי התזמורת קטעים לזכרו

דברים מתוך ההספד של שמעון גולן, בשם חברי התזמורת

Moshe Yaniv(ניתן ללחוץ על התמונות להגדלה)

Moshe Yaniv


Inquiries and corrections:  webmaster